Kādus palešu ratiņus izvēlēties? Palešu ratiņu veidi un to priekšrocības
Palešu ratiņi ir neaizstājams un ļoti populārs palīginstruments noliktavās un komerciālās telpās, kur preces tiek uzglabātas un pārvietotas uz dažādām paletēm. Palešu rati ir izstrādāti tā, lai nodrošinātu efektīvu un drošu kravu pārvietošanu, vienlaikus uzlabojot darba apstākļus darbiniekiem. Šajā rakstā aplūkosim dažādus palešu ratiņu veidus un to izmantošanas mērķus, kā arī izcelsim to galvenās priekšrocības.
Manuālie Palešu Ratiņi un to veidi
Standarta manuālie palešu ratiņi, zināmi arī kā rohlas vai roklas
Šie palešu ratiņi vienkārši, bet ļoti efektīvi rīki preču pārvietošanai. Tie ir viegli lietojami un prasa minimālu apkopi, padarot tos par populāru izvēli daudzos uzņēmumos. Šie palešu rati visbiežāk ir aprīkoti ar poliuretāna (PU) riteņiem, kas ir izturīgi, mīksti un klusi ripojoši. Kravnesība standarta roklām mēdz būt no 2000 līdz 3000 kg.
Cinkoti palešu rati
Cinkoti palešu rati ir izturīgi pret koroziju, kas tos padara ideālus izmantošanai mitrās un agresīvās vidēs, piemēram, pārtikas rūpniecībā, pārvietojot preces aukstuma kamerās vai vietās, kur notiek bieža mazgāšana ar ūdeni. Cinkotie palešu rati ir aprīkoti ar neilona riteņiem, tie ir cieti, izturīgi un pārvietot kravu ir ļoti viegli. Šie palešu ratiem kravnesība ir tāda pati kā standarta palešu ratiem, visbiežāk 2500 kg.
Īsie Palešu Rati
Šie palešu rati ir paredzēti kravu pārvietošanai šaurās telpās vai vietās, kur ir ierobežota manevrēšanas iespēja. To īsais garums ļauj viegli pārvietot kravas, neuztraucoties par telpas ierobežojumiem un, salīdzinot ar standarta palešu ratiņiem, apgriešanās rādiuss ir krietni mazāks. Dakšu garums īsajiem palešu ratiem parasti mēdz būt 800 mm.
Garie Palešu Rati
Garie palešu ratiņi ir piemēroti lielu un garu kravu pārvietošanai. Tie ir ideāli piemēroti noliktavām un loģistikas centriem, kur nepieciešams efektīvi pārvietot preces lielos attālumos, vienlaicīgi pārvietojot divas paletes. Garo palešu ratu dakšu garums ir 2000 mm un to kravnesība mēdz būt 2000 kg.
Šķērveida palešu rati jeb augstu paceļami palešu rati
Šie rati ir aprīkoti ar mehānismu, kas ļauj pacelt paletes augstāk, nekā parasti manuālie palešu rati. Tie ir ideāli piemēroti situācijās, kur nepieciešama bieža preču novietošana uz plauktiem vai citās paceltās vietās, nodrošinot papildu ergonomiku, drošību un maksimāli atvieglojot slodzi uz darbinieka mugurkaulu. Šādus ratus var izmantot arī kā darba galdu.
Palešu rati ar svaru funkciju
Šie palešu ratiņi ir aprīkoti ar iebūvētiem svariem, kas ļauj darbiniekiem uzreiz nosvērt kravas, tādējādi ietaupot laiku un samazinot nepieciešamību pēc atsevišķiem svariem. Šādus svarus bieži izmanto ražotnēs, lauksaimniecībā un vairumtirdzniecībā, kur nepieciešams ātri veikt preces nosvēršanu. Palešu rati ar svariem ir pieejami arī ar printera funkciju ātrai un vienkāršai preces svara piefiksēšanai. Kranvesība šādām svaru rohlām mēdz būt 2500 kg.
Zema profila palešu rati
Zema profila palešu ratiņi ir paredzēti lietošanai ar speciālām paletēm, kuras augstums ir mazāks kā standarta koka paletēmi. To zemā konstrukcija ļauj viegli piekļūt šāda veida paletēm, kas padara tos ideāli piemērotus specifiskām darbībām. Zema profila rohlām dakšu augstums mēdz būt no 35 līdz 51 mm un to kravnesība - no 1000 līdz 2000 kg.
Iekraušanas un pacelšanas aprīkojums. Manuālie elektriskie palešu rati. (drain.lv)
Ražotāja mājas lapa:
Kādus palešu ratiņus izvēlēties? Palešu ratiņu veidi un to priekšrocības | GUMI padoms)